Jaké ranní rituály máte Vy?

Dobrý den,

Nedávno jsem někde slyšel myšlenku, že člověk má vstávat v době, kdy se probouzí příroda, a nejít proti ní.

Osobně jsem se zkraje prázdnin rozhodl, že budu vstávat v 5:00. K tomu jsem si určil pár ranních rituálů.

Takže jak vlastně probíhá mé ráno?

 • v 5:00 mi zvoní budík. Né proto, aby mě vzbudil (probouzím se pár minut před ním 🙂 ), ale proto, aby mi řekl, že je čas vstanout z postele.
 • v 5:06 mám nastavenou první „událost“ v mém kalendáři, a tou je vypití dvou 3 dcl sklenic vlažné vody, obvykle s čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu. Vodu mám obvykle nachystánu od večera ve filtrační konvici (pokud nezapomenu, nebo pokud mi ji některá z dcer nevypije), abych ji zbavil všech nežádoucích nečistot – ať je to chlór, nebo drobné částečky, které voda cestou „nabalila“
 • v 5:20 si jdu na 20-30 minut zaběhat na orbitreku – pak následuje sprcha
 • je 6:00, a já si plánuju svůj den – na to mám 20 minut. Následně
 • v 6:20 si přepíšu své poznámky z předchozího dne, které si obvykle nahrávám do diktafonu (mimochodem pro mě lepší pomocník než poznámkový blok – často totiž řídím nebo chodím na procházku se psem, a je mnohem jednodušší během řízení šáhnout po diktafonu, než si něco zapisovat do bloku)
 • kolem 7 hodiny si dám snídani, a buď jdu pracovat do své domácí kanceláře, nebo sedám do auta a vyrážím za klienty

Netvrdím, že se mi úplně každý den daří dodržet tento program, ale pár věcí v něm je téměř 100%.

Tím je probouzení v 5:00, a pití vlažné vody.

Ohledně pití vody a jejich účinků na lidský organizmus jsem našel krásný článek na mém oblíbeném webu First Class Magazínu – přečíst si jej můžete zde – http://www.firstclass.cz/2015/08/muj-ranni-ritual-ktery-nikdo-nepochopi/ .

Zabere Vám tak 3-4 minuty.

Krásné probouzení do každého dne, Roman

1 Comment

 • Dobrý den pane Chmela.
  Dnes jsem viděla první video ze čtyř o podnikání na Amazonu. Tam také mluví i herec Jirka Mádl. Už se na mě „valí“ emaily. Dnes o tomto způsobu podnikání mi jich přišlo asi pět.
  Váš denní režim je tvrdý. Já špatně spím, tedy večer usnu, vzbudím se kolem čtvrté, jdu k počítači. Dělám všechny ty pitomé klikačky a emaily. Už jsem se dnes rozhodla, že s dvěma klikačkami končím, s ostatními skončím až na nich budu mít 11 &. Převedu je na PayPal, pak na svůj účet. Mám šanci na novou práci doma na počítači, ale nemohu jet na školení do Prahy ze zdravotních důvodů. Dnes mi napsali email, až se uzdravím, ať se ozvu. Pro mě zatím dobrý. Jsem nezaměstnaná invalidní důchodkyně, tak jsem ráda, že se mi tuto pracovní nabídku podařilo najít. Naposledy jsem pracovala doma jako operátor na PC, toto je něco podobného. V počítačích se docela dobře vyznám, jsem pokročilý uživatel. Poslala jsem té firmě stručný přehledný životopis, tak jsem je zřejmě zaujala. Tak uvidím.
  Mé webstránky jsou nefunkční, protože jsem po požáru bytu byla 1 rok bez počítače.Musím si udělat čas a přepracovat je.
  Přeji hezký , údpěšný den.
  Jiřina Macháčková