Používáte Facebook?

Dobrý den,

Předpokládám, že většina mi odpovíte, že ANO.

Facebook je v mnoho směrech fenomém dneška – lidé se na něm „potkávají“, sdílejí spoustu informací, fotek, článků, dávají „palce“ atd. atd.

Spousta z nás FB nepoužívá jen soukromě, ale také pracovně. Já osobně jsem jej dlouho „odmítal“, ale pak mě „donutili“ pracovní záležitosti. Je to z mého pohledu rychlý komunikační kanál, kde se dá najednou spoustě lidí sdělit to, co je potřeba. A to velmi rychle – v podstatě během pár sekund. A v dnešní rychlé době těch pár sekund může rozhodovat.

Začal jsem Facebook používat na některé své aktivity, a občas jsem byl sám překvapen jeho dosahem, a také tím, jak lze v případě „firemních“ stránek na Facebooku napomoci zviditelnění aktivit v rámci vyhledávačů.

Budu konkrétnější s osobním příkladem – v minulém roce jsem začal s novou aktivitou – otevřel jsem v Opavě myčku aut – www.MytiAutOpava.cz . Zabýváme  se ručním mytím a čištěním vozidel, a to jak exteriérů, tak i interiérů vozidel. Potřeboval jsem tuto aktivitu co nejrychleji zviditelnit, a zvolil jsem jako hlavní směr firemní stránky na Facebooku ( https://www.facebook.com/mytiautopava ).

Díky tomu, že jsme ze začátku umisťovali na tyto FB stránky x-krát do týdne nový obsah (převážně fotky naší práce apod.), dostali jsme se rychle nahoru ve vyhledávačích a v rámci Opavy a okolí obsazovaly tyto naše FB stránky přední pozice. A to bez toho, abychom investovali jakékoliv prostředky do SEO (optimalizace stránek pro vyhledávače) a podobných služeb.

Tohle je jen jeden malý TIP pro Vás, a Vaše FB stránky. Nejsem na tyto věci odborník, ale jednoho experta na tuto oblast znám – je jím Martin Mažár, a jeho stránky Facebook Naruby .

Na těchto stránkách ukazuje spoustu JEDNODUCHÝCH tipů, jak pomocí Facebooku zviditelnit své aktivity, jak budovat svůj status experta, komunikovat se známými a klienty,… …, prostě spoustu informací, které Vám mohou pomoci.

Samotného mě překvapuje, jak jsou některé věci jednoduché. Ale to platí vlastně o čemkoliv – všichni se neúmyslně snažíme dělat věci složitěji, než je vlastně nutné. 🙂

Pokud Vám Facebook zajímá, koukněte na stránky Martina.

Krásný den, Roman

Comments are closed.