Prodávejte s radostí – Vaši zákazníci to ocení!

Hezké nedělní odpoledne,

Mám pro Vás otázku: Když prodáváte, prodáváte s radostí?

Říkáte si „Ale já neprodávám (nejsem prodejce, obchodní zástupce,…), já dělám něco úplně jiného„.

Mám pro Vás jednu zprávu, která Vás možná potěší, a možná ne.

Ať si to uvědomujete, nebo ne, tak i Vy prodáváte. A prodáváte hodně často.

Jak to vlastně myslím? Zamyslete se sami – i když nepodnikáte, ale jste zaměstnanec (a nyní nemyslím pozici zaměstnance-prodejce, ale třeba člověka u „pásu“), i tak se musíte hodně snažit, abyste prodali. Prodáváte svou práci, a Vaše odměna je plat. Každý z nás prodává, a může se jednat o různé zboží, nebo o sebe sama, a svou práci (udělejte chybu v zaměstnání, nebo podávejte horší výkony – a už je na Vašem místě někdo jiný, a Vy – bez práce).

A jak je to tedy s odpovědí na mou otázku z úvodu?

Prodáváte s radostí, nebo ne?

Nebo jinak – máte radost z prodeje, když prodáváte? 🙂

Já přes 15 let podnikám, takže prodávám v podstatě každý den.

Za tu dobu jsem prošel spoustou oborů. Většinu tohoto času jsem prodával IT a služby okolo, ale také jsem se živil jako „pojišťovák“, prodával jsem produkty a služby telekomunikačních operátorů, práci svou a svých zaměstnanců, atd.

Aktuálně jsem výrazně omezil obor IT, a zabývám se převážně prodejem zboží a služeb, které pomáhají lidem, nebo firmám. Ať se jedná o eshopy s robotickými vysavači, výrobníky sody, nebo GPS sledováním a střežením vozidel.

A do toho oblast on-line vzdělávání, protože to mě hodně zajímá – rád podporuji projekty, které mě osloví, a vidím v nich potenciál pomoci lidem řešit jejich problémy, a posunout je rychleji kupředu.

A protože vím, že prodej je jedna z nejtěžších oblastí života, oslovil mě projekt „Radost z prodeje“ obchodníků z více než 20ti letou praxí, kterým každým rokem „projdou“ rukama tisíce lidí na živých seminářích.

Tito pánové jsou Pavel Fara, a Peter Urbanec – sami se Vám představí v tomto videu.Pavel_Peter_já_small

Na fotografii Peter Urbanec, Roman Chmela a Pavel Fara – duben 2014.

Pokud se jen trochu zabýváte prodejem, MUSÍTE vidět tyto videa – hned v prvním uvidíte 37 chyb prodejce, a jejich následný „rozbor“.

Já je již měl možnost vidět, a je v nich tolik AHA momentů, až jsem se divil.

Zavzpomínal jsem na své začátky, ale (bohužel) také na období né až tak dávné. Přišel jsem na spoustu chyb, které dělám i nyní – právě proto si myslím, že by i Vám shlédnutí těchto videí zdarma určitě pomohlo.

Jsem o tom přesvědčen.

Krásný zbytek neděle přeje Roman

Comments are closed.